Fusni paratë poshtë tapetit mbrëmjen e Vitit të Ri, dhe vitin e ardhshëm ato do ju …

Published on :

Festat janë koha ideale për të reflektuar. Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë? Për të na ndihmuar më shumë për të arritur qëllimet tona ju rekomandojmë të lexoni traditat që shumë kultura të ndryshme i ndjekin. 1.Mbajini paratë poshtë tapetit Nëse dëshironi të keni më shumë para vitin […]

Pallati i Erdoganit do ju ‘marrë’ mend. Ja si jeton ‘sulltani’ i zhytur në luks…

Published on :

Tirani’ i luksit me një pallat 30 herë më të madh se Shtëpia e Bardhë është presidenti turk, Rexhep Taip Ergodan. Pasuria e pallatit presidencial të Erdogan kap vlerën 500 milionë dollarë dhe ndërtimi i tij përfundoi në vitin 2014. Pallati me vendndodhje është jashtë Ankarasë dhe përbëhet nga 1100 dhoma, ku 250 prej tyre […]

Noizy nuk ndalet; tjetër mesazh për Encën?!

Published on :

Marrëdhënia mes “mbretit dhe mbretrëshes” u prish dhe si duket situata mes tyre vazhdon të jetë e tensionuar. Si duket reperi Noyzi nuk ia fal ish te dashures, nuk e ka përmendur ndihmën që i ka dhënë edhe për t’u bërë pjesë e “Universal Music”. “I tha gjykatësi burrit, pse e vrave gruan pas 30 […]

‘Idiote, çfarë bën…’, futbollisti i njohur ‘tërbohet’ pasi sheh foton e gruas.. e zhveshur (FOTO)

Published on :

Natalia Zarate, bashkëshortja e ish-futbollistit të Lacio e Inter, Mauro Zarate, ka ndezur ‘instagramin’ me një foto tejet provokuese që ka marrë shumë komente nga fansat e saj. Një ndër komentuesit ka qenë edhe bashkëshorti, Zarate, i cili tani luan me Al-Nasr Dubai dhe ka shkruar: “Idiote, çfarë bën… sipas mendimit tim duhet ta heqësh […]

Aksident i rëndë në Milot, vdes një 50-vjeçar, ndalohet shoferi

Published on :

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën Milot-Rubik. Nga përplasja mësohet se ka humbur jetën 50-vjeçari me inicialet V. V., këmbësor, banues në Fushë Dibër. Policia ka shoqëruar shoferin. Njoftimi i policisë për ngjarjen: Më datë 31.12.2017, rreth orës 18:40 është marrë njoftim se në aksin rrugor Milot-Rrëshen, në afërsi të […]

Shpërthejnë flakët në qendër të Tiranës (VIDEO)

Published on :

Një zjarr ka rënë në qendër të Tiranës. Pamjet në video janë bërë publike në Facebook nga gazetari Elio Laze. Sipas tij, flakët kanë rënë në mes të Tiranës. Zjarri ka përfshirë disa kazanë plehrash, jo shumë larg fshatit të ngritur në sheshin ‘Skënderbej’. KLIKO mbi reklamë poshtë per tu hapur VIDEO: j’. © SYRI.net