FOTO/ Marina Fara në krahët e reperit kosovar

Published on :

Një ndër femrat më seksi shqiptare është vajza e Eli Farës.Marina Fara edhe pse me profesion juriste ajo është pjesë e pandashme e lajmeve rozë, shkruan arbresh.info.Ajo është shumë e ndjekur dhe e komentuar në rrjetet sociale, ajo përmes imazheve që i publikon tërheq vëmendjen e të gjithëve duke ekspozuar shumë pjesë nga trupi i […]

Horoskopi për ditën e sotme, e premte 1 Dhjetor 2017

Published on :

Dashi Ambienti në jetën tuaj në çift do jetë mjaft i ngrohtë gjatë kësaj dite. Do ndiheni mirë pranë personit që dashuroni dhe do kaloni momente të paharruara pranë tij. Do i sqaroni edhe disa hatër mbetje. Beqarët nga ana tjetër do kenë një ditë të mbushur me takime dhe emocione. Në planin financiar duhet […]

Kili, shkëputet një masiv i madh akulli

Published on :

Nga akullnaja e Gray në Kili, është shkëputur një masiv i madh akulli, në zonën e parkut kombëtar Torres del Paine, në jug të vendit.“Një situatë e paralajmëruar, por e papritura është se bëhet fjalë për një copë akulli me përmasa shumë të mëdha”, shpjegoi Ricardo Jana, i institutit antarktik të Kilit (INACH).Shkëputja e akullit […]

VIDEO/ Pamje te frikshme, mund të ketë edhe viktima. Asnjë polic tek City Park

Published on :

Qindra njerëz kanë mbetur të bllokuar nga uji në autostradën Tiranë-Durrës.Gjendja më e rënduar është në zonën pranë City Park.Qindra makina me njerëz brenda,me fëmijë prej orësh janë të bllokuar.Askush deri më tani nuk ka shkuar në ndihmë të tyre.Në redaksinë e SYRI.net kanë mbërritur video me pamje të frikshme Njerëzit duket se kërkojnë shpëtim […]

Njerëzit e bllokuar në autostradë: Jemi duke vdekur!

Published on :

Banorët kërkojnë ndihmë nga shtetit për të evakuuar nga autostrada Tiranë-Durrës, ku qëndrojnë të bllokuar për më shumë se tre orë.“Ne jemi duke vdekur sonte. Policia na lenë të vdesim këtu, turp të ketë shteti dhe të gjithë. Kemi hipur në një maune. Turp t’i vijë shtetit, tre orë që jemi këtu.Vetëm një makinë e […]

Katastrofë tek “City Park”/ Përmbytet kati i parë, 300 persona të bllokuar në katin e dytë

Published on :

Disa dhjetra qytetarë që kanë mbetur të bllokuar në qendrën tregëtare City Park, si pasojë e përmbytjes, do të shpëtohen me mjete lundrimi.Nga të dhënat mësohet se janë rreth 300 qytetarë, mes të cilëve gra dhe fëmijë, që kanë mbetur të bllokuar në katin e dytë të ndërtesës, ndërsa Forcat e Armatosura janë angazhuar në […]

VIDEO/ Dalin gomonet, ja çfarë po ndodh në autostradën Tiranë-Durrës…

Published on :

Qytetarët tani nuk duhet të përballen vetëm me përmbytjet dhe reshjet e shiut në autostradën Tiranë-Durrës, por edhe me mungesën e energjisë elektrike.Para pak minutash është ndërprerë energjia elektrike, dhe shkak për këtë janë reshjet e dendura të shiut.Në të gjithë vendin paraqitet një kaos i vërtetë ku numërohen shumë zona të përmbytura.Përmbytja në autostradë, […]