Denoncimi/ Qytetarët në rrezik jete në autostradë: Niveli i ujit po ngrihet, ju lutem bëni diçka

Published on :

Situata në autostradën Tiranë-Durrës sa vjen dhe rëndohet për shkak të reshjeve të larta të shiut. Janë të shumtë qytetarët të cilët denoncojnë faktin e ndihen të braktisur nga autoritet, pavarësisht deklaratave që vijnë nga institucionet përgjegjëse dhe qeveria.Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në Facebook, një mesazh të një qytetari, i cili sëbashku me familjen […]

Emri/ Vritet në mes të Filadelfias studenti shqiptar, qëllohet me tre plumba

Published on :

Një student shqiptar në Filadelfia është qëlluar për vdekje me armë zjarri nga një 24-vjeçar.21-vjeçari shqiptar, Merlos Mukaj, mbrëmjen e djeshme ishte duke debatuar me të dashurën e tij në afërsi të Universitetit Drexel në bllokun 3500 të Lancaster, kur papritur një person i identifikuar si Joseph Howanski ka ndërhyrë dhe më pas e ka […]

Përmbytjet/ Meteoalb jep lajmin e keq, ja çfarë pritet gjatë natës

Published on :

Ashtu siç ishte paralajmëruar shumë qytetet dhe fshatra të vendit tashmë janë të mbuluara nga uji. Ndërkohë që Meteoalb, parashikon që edhe gjatë mbrëmjes së sotme si dhe natën do të kemi reshje shiu me intesntitet të lartë.Ndërkohë që edhe nesër gjatë ditës reshjet e shiut do të vijojnë të bien në të gjithë territorinNdërkohë […]

Përmbytet nënstacioni, gjysma e Tiranës pa drita

Published on :

Reshjet e dendura të shiut kanë përmbytur nënstacionin e Kasharit duke sjellë ndërprerjen e energjisë elektrike. Nga stakimi janë pa energji elektrike Kamza, Lapraka dhe Kombinati.Ndërkohë që autostrada vijon që të jetë e bllokuar prej orës 18:00 të pasdites së sotme. Për të zhbllokuar situatën ka ndërhyrë edhe ushtria.Rruga e bllokuar është afërsisht 1 Km, […]

Banorët e Fushë Krujës ia dh*esin shtetit, ja ç’kanë bërë për të mos u përmbytur

Published on :

Si çdo qytet tjetër,edhe Fushë Kruja është e rrezikuar natën e sotme për shkak të shirave të dendur që kanë pushtuar gjithë vendin.Banorët kanë marrë masa për të mbrojtur shtëpitë e tyre,pasi nuk kanë më asnjë shpresë.Ata nuk duan të përfundojnë si të gjorët e Fierit disa vite më parë,kur zona u përmbyt dhe shiu […]

Përmbytja në autostradën Tiranë-Durrës, dorëzohet qeveria: S’kemi kapacitetet për të…

Published on :

Situata e rënduar është paralajmëruar prej disa ditësh, por duket se gjithshka ka rënë në vesh të shurdhët. Emergjencat Civile janë dorëzuar, pasi nuk mund të ndërhyjnë në një situatë të tillë për shkak se mungojnë kapacitetet.Kreu i Emergjencave Civile, Shemsi Premçi, thotë se është përgjegjësi e kompanisë që mirmban rrugën për të ndërhyrë.Policia e […]

E Fundit/ Pesë makina përplasen në Rrugën e Kombit

Published on :

Një tjetër aksident është shënuar të enjten pasdite në afërsi të Rrëshenit, përgjatë rrugës së Kombit.Mësohet se janë përplasur pesë makina, gjithashtu është bllokuar edhe qarkullimi në aksin rrugor.Sipas informacioneve të para nuk flitet për të dëmtuar, përveç dëmeve materiale.Policia rrugore ka mbërritur në vendngjarje për të sqaruar rrethanat e aksidentit.

FOTO/ Bllokohet nga përmbytjet rruga Gjirokastër-Kakavijë

Published on :

Pjesa e poshtme e qytetit të Gjirokastrës, gjatë orëve të pasdites së sotme, është përmbytur nga ujërat e shumta si pasojë e reshjeve që kanë rënë gjatë gjithë ditës pa pushim.Për gati 45 minuta, është paralizuar lëvizja e automjeteve në aksin nacional Gjirokastër-Kakavijë, përballë varrezave të qytetit, në kufi me Lazaratin. Përroi i u tej-fry […]

Moti i keq, situatë emergjente në Bashkinë e Selenicës: Rrezikohet shembja e urës së Gjormit…

Published on :

Deputetja e Vlorës, Nada Meçorapaj po ndjek situatën nga përmbytjet në këtë qark. Situatë emergjente është në Bashkinë e Selenicës, ku rrezikon të shembet Ura e Gjormit. Shkak për shembjen e Urës është marrja pa kriter e inerteve prej firmës “Arifaj”, e cila po ndërton rrugën e Lumit të Vlorës. Në disa njësi të Bashkisë […]