E dhimbshme: Ky është Genti i cili vdiq sot në Aeroportin e Prishtinës, ja çka punonte / Pamje

Published on :

E dhimbshme: Ky është Genti i cili vdiq sot në Aeroportin e Prishtinës, ja çka punonte…Sot gjatë ditës u raportua për një person të vdekur në Aeroportin e Prishtinës ‘Adem Jashari’. Ngjarja tragjike ndodhi pas një shpërthimi që ndodhi në aeroportin e prishtinës, ku ka edhe te vdekur tjerë, Kamerat e regjistruan momentin e shpërthimit, […]

Hoxha shqiptar arsyeton martesën me vajzën e axhës / Pamje

Published on :

Ka qenë shokuese për shumë shqiptarë predikimi i një hoxhe që justifikon martesën brenda familjes.Hoxhë Omer Bajrami, në një video në Youtube,arsyeton martesat me vajzën e axhes apo të hallës.Sipas tij,Profeti nuk e ka bërë haram këtë lloj martese; sipas tij,haram është vetëm martesa me vajzën tende por jo edhe me rrethin e afërt familjarë.Videoja […]

Rast shokues në Fier/ Vjehrri kryente marrëdhënie prej 15 vitesh me nusen e djalit

Published on :

Një histori e trishtë e ndodhur në Shqipëri ka shokuar mbarë opinionin publik ku vjehrri, pasi ushtronte dhunë fizike epsikologjike ndaj nuses, prej 15 vitesh e kishte përdhunuar në mënyrë sistematike.Më e vështirë bëhet kur pas sjelljes në jetë edhe të tre fëmijëve, bashkëshorti i gruas së dhunuar i cili ka qënë emigrant, kishte zgjedhur […]

Skandaloze. Kjo ndodhë vetëm në Kosovë. Gruaja gjysëm e zhveshur shkon për ngushllime në një rast vdekje (FOTO)

Published on :

Kjo fotografi tregon më së miri deri ku ka degraduar “emancipimi” i gruas kosovare. Fotoja që një lexues e ka dërguar në adresë të Magazina besohet se është bërë diku në një fshat të Drenices. Për më keq grupi i grave është fotografuar duke shkuar për ngushllime në shtëpinë e cila ka hap të pame […]

Era, vogëlushja me leuçemi ka një mesazh special për të gjithë fëmijët e sëmurë (VIDEO)

Published on :

Prej 2 muajsh Era Kabila ndodhet në pavionin e Onko-Hematologjisë , pasi është diagnostikuar me leucemi. Jeta e saj ka ndryshuar rrënjësisht, por falë kurës së mjekëve, po shihen përmirësimet e para. “Për momentin unë dua vetëm që të shërohem dhe nuk kërkoj ndonjë dhuratë, vetëm të jem mirë dhe që të gjithë fëmijët e […]