Trajneri i fitnesit rrezikohet të qëndroj prapa grilave për 7 vite, për shkak të një fjale të shkruar në Instagram (Foto)

Published on :

Instruktori amerikan i fitnesit Jordan Branford, 44-vjeç, që jeton në Dubai tash e 10 vite, i është ndaluar të takoj nënën dhe djalin.Mbi të rëndon akuza se ka thyer ligjin për krime kibernetike. Dhe nëse dënohet, rrezikohet t’i kalojë 7 vite në burg apo të paguaj dënimin prej 68 mijë dollarëve, dhe e gjithë kjo […]

Befasojnë ekspertët: Gjatësia e gishtave të dorës tregon këto probleme

Published on :

Disa studime shkencore kanë treguar herë pas here se gjatësia e gishtit mund të zbulojë informata të rëndësishme shëndetësore apo për personalitetin.Për shembull, një studim australian ka treguar se njerëzit të cilët gishtin e unazës (gishti i katërt) e kanë më të madh në gjatësi se gishtin e mesëm, janë më të prirur për vuajnë […]

Më në fund: Dalin përgjimet e politikanëve serb, tregojnë me emër se kush e vrau Ivanoviqin (VIDEO)

Published on :

Pak orë pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, bashkëpunëtorët e tij dhe politikanë serbë në Kosovë dhe Beograd përjashtonin opsionin që prapa vrasjes qëndrojnë shqiptarët. Ata dyshojnë se vrasjen e ka kryer mafia serbe në krye me Milan Radojiçiq, derisa organizimin e ka bërë shteti serb. Kjo dëshmohet në një bisedë telefonike mes një kryetari të […]

Prifti nga Malisheva i quan serbët vëllezër, mallkon Milloshevicin që nuk i dogji shqiptarët myslimanë (FOTO)

Published on :

Madje ai nuk ndalet me kaq. Serbët, malazezët, grekët, maqedonasit, i quan vëllezër, e të cilët i fton të luftojnë së bashku kundër turqve (shqiptarëve). Krejt kjo ka ndodhur pasi në Sarandë forcat e rendit kanë hasur në kundërshtimin e dhunshëm të një prifti. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Dërmish, ku një prift është konfrontuar […]

Foto ‘super të nxehta’ nga e dashura e deputetit (FOTO)

Published on :

Iva Aliko prej disa kohë ka marrë vëmendjen e shtypit rozë, me shumë komente. Në shumë intervista ka qenë transparente, duke treguar gjithçka rreth jetës dhe ka dëshirë të bëjë karrierë si show girl. 23-vjeçarja bionde ka filluar me modën, baletin, prezantimin dhe pretendon të investojë në muzikë. Me imazhet e postuara nëpër rrjete sociale […]

Lëviz në rrugë me makinë 500 mijë euroshe, kush është djali i biznesmenit të fuqishëm shqiptar që po “ngre peshë” Tiranën?

Published on :

Andi Geci është i biri i biznesmenit të fuqishëm Rame Geci. I ati i cili shënon një pasuri prej 100 milion dollarësh është pronari i 15-katëshit dhe firmës së ndërtimit “Geci” sh.p.k. Ai njihet si shqiptari i katërt më i pasur në vend dhe pasuria e tij është një “perandori”. Geci Junior ka në pronësi […]