Loading...

Nëntë emigrantë shqiptarë u shpëtuan në një grykë të vogël në mes të kanalit ujor që ndan Anglinë Jugore me Francën Veriore, teksa po përpiqeshin të kalonin mes erërave të forta. Tre anije shpëtimi dhe një helikopter u aktivizuan për të gjetur anijen, pasi u raportua se disa njerëz ishin në telashe. Të tetë burrat dhe një grua u morën nga anija në 5 të mëngjesit të mërkurën.
Ata u dërguan në breg, në portin “Eastbourne’s Sovereign”, të mërkurën pasdite dhe më pas u morën në pyetje nga Policia Kufitare. Ata ishin nisur nga Franca të martën në mbrëmje. KLIKO poshte ne foto per ta pa VIDEON

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *