Njihuni me hakerin fierak që tronditi SHBA, si arritën 3 shqiptarët me grupin e hakerave të vidhnin 530 milionë dollarë

Published on :

Policia shqiptare arrestoi fierakun qe e kerkon SHBA, pasi ka vjedhur shuma te medha parash me ane te krimit kibernetik. Hakeri shqiptar, Aldo Ymeraj, që njihet edhe me pseudonimet e internetit “Kubanezi”, apo “Yankeeman”, dyshohet të jetë pjesë e organizatës prej 36 anëtarësh, të krijuar në vitin 2010 nga shtetasi ukrainas Svyatoslav Bondarenko, 34 vjeç. […]

Histori trishtuese/ Shkuan për azil në Gjermani, nusja dhe vjehrra ngelin shtatzënë për dokumente

Published on :

Nje histori e pabesueshme eshte treguar nga gazetarja e “Aldo Morning Show” gjate mengjesit te sotem. Gazetarja tha se, një nuse e re ka shkuar në Gjermani bashkë me vjehrrën e saj për të kërkuar azil. Gazetarja e “Aldo Morning Show” tha se sipas informacioneve të saj, nusja dhe vjehrra kanë ngelur shtatzënë vetëm për […]

Vendosi kafaz në kokë: Çelësin e ka vetëm gruaja e tij, ndërsa arsyeja do të ju befason

Published on :

49 Duhanpirësit e vërtetë kur të vendosin të ndërpresin pirjen e duhani ballafaqohen me shumë probleme. Ata përdorin metoda të ndryshme, dëgjojnë të gjithë këshillimin e rrethit, përdorin pilula të ndryshme kundër pirjes së duhanit, por kur asgjë nuk ndihmon, ata i qasen metodave radikale. Turku i cili ka vendosur që në mënyrë radilake të […]

Digjet flamuri i Kosovës në Gjilan (VIDEO)

Published on :

Shumë qytetarë janë ndier të pakënaqur me largimin e flamurit kombëtar nga Rrethi në hyrje të Prishtinës, veprim që u ndërmor dje nga autoritetet me vendim të kryeministrit Ramush Haradinaj Në një video të publikuar në rrjetet sociale, shihen disa persona të cilët djegin flamurin shtetëror të Kosovës, në shenjë revolte për zëvendësimin e flamurit […]