Gjermania: Të gjithë qytetarët nga Ballkani mund të marrin vizë punë, ja procedura

Published on :

Mjaftoni të paraqisni dokumentet në Ambasadën gjermane, përfshirë edhe vërtetimin nga punëdhënësi, dhe nëse plotësoni kushtet mund të merrni një vizë punë në Gjermani.Lajmi është bërë i ditur nga Ministria gjermane e Punëve të jashtme, e cila deklaron se që nga nëntori i 2017-ës procedura e vizave të punës për shtetasit e Ballkanit Perëndimor është […]

Djali i 54-vjeçarit të zhdukur: Babai im nuk ngacmonte askënd

Published on :

Një 54-vjeçar nga qyteti i Fierit është zhdukur që prej datës 22 mars, pak pasi kishte ardhur nga Greqia. Më 21 mars Nazmi Goxhaj ishte nisur nga Athina dhe ka mbërritur në shtëpi pak pasi kishte hyrë data 22.Prej mëngjesit të asaj dite, rreth ores 5.30 ai ka dale nga shtëpia dhe nuk është kthyer […]

40 vjeçarja: Për 76 mijë euro blini edhe shtëpinë edhe mua

Published on :

Për 76 mijë euro mund të blini një shtëpi dhe një grua. Ky ka qenë njoftimi i pazakontë që i indonezianeje në meidat lokale. Wina Lia, pronarja e një vile, ka nxjerrë shtëpinë e saj në shitje duke thënë se pronari do të marrë edhe atë për grua. 40 vjeçarja deklaron madje se kjo gjë […]

Patriote e vërtetë Leonora Jakupi! Ky është reagimi i saj pas arrestimit të Gjuriqit (Foto)

Published on :

Kanë qenë të shumtë ata që kanë reaguar pas arrestimit të Marko Gjuriq, shkruan GazetaBlic.Në mesin e shumë shqiptarëve që i janë gëzuar arrestimit të ka qenë dhe këngëtarja Leonora Jakupi.Ajo gjithmonë ka qenë përkrahëse e madhe e Policisë së Kosovës.Këtë e ka bërë edhe kësaj radhe me rastin e arrestimit të Gjuriqit në Veri […]

Ata më masakruan dhe u tërhoqa, meshkuj te pa ngopur! Ish banorja e BB nuk është më ajo që të gjithë njohin, aty ka vende qe se kap kamera, e mallkoj diten qe hyra aty..

Published on :

Eshte hapur klinika e pare ne Tirane ku doktorreshat punojne gjysme te zhveshura, gje qe ka ber buje te madhe ne rrjetet sociale, a eshte kjo diqka per ti afruar klientet me shume, te afermt me burimet tona nuk kan ber te ditur ende diqka ne lidhje me kete lloj biznesi i cili nuk eshte […]

VIDEO/ Gjuriq: “Një polic shqiptar gati sa nuk me çkeu gojën” !

Published on :

“Më kujtohet momenti kur me kapën mua disa prej këtyre “terroristëve” të maskuar të lidhura, ata me shtrinë në tokë dhe duke me tërhequr zvarr në një transportues të blinduar, në të cilën ata me futën brenda. Brenda atumojetit, kam marrë disa goditje me kondakët e pushkëve dhe grushta, me goditën në kokë, në gjunjë, […]